piątek, 26 lutego 2016

 Stan na dzisiaj : pokryte burty ,dno jeden raz , obło w części rufowej i środkowej.Próbowałem giąć sklejkę 10 mm na oble w części dziobowej ale nie było szansy .Zrobiłem więc jak parę osób które budowały lub budują setkę , kupiłem sklejkę 5 mm ,położę dwie warstwy i powinno być OK.
Początek lutego to początek klejenia poszycia . Jak do tej pory wszystko robię sam ,aby ułatwić sobie zadanie po wstępnym wycięciu sklejki ,przykładałem ją docelowo, z tyłu odrysowywałem rozmieszczenie wręg i wzdłużników , a pod dolną krawędzią wkręcałem 3-4 długie wkręty na których po posmarowaniu żywicą opierałem sklejkę .
 Prace przy wzdłużnikach zajęły mi cały styczeń. To moja pierwsza budowa łódki i korzystałem z doświadczeń już budujących , gdy pękł pierwszy i jedyny wzdłużnik przy gięciu wszystkie kolejne już giąłem przy użyciu pary a konkretnie starego elektrycznego czajnika któremu wkręciłem śrubkę blokująca wyłącznik .20 minut parowania i gięły się jak chciałem.Przy ukosowaniu krótka prosta listewka , strug ," czołg" ,szlifierka oscylacyjna i gotowe.
Trochę zabawy z ustawieniem wręgę B , zrobiłem  i ustawiłem dziobnicy i 20 grudnia mocowałem pierwszy wzdłużnik ./setkanakoniecswiata.blogspot.com
 Początek grudnia a ja wracam do budowy setki . Pokleiłem pawęz i 12 grudnia zbudowałem heling.
Ustawiłem wręgę C następnie D później P , A i E.